דיאגנוסטיקה לרכב

דיאגנוסטיקה לרכב

מהי דיאגנוסטיקה לרכב ולמה זה חשוב

ממש כמו הגוף שלנו, גם הרכב שלנו סובל מתקלות וזקוק מדי פעם לרופא. גם הוא  בנוי משלדה המחזיקה את המבנה ומערכת איברים פנימיים המאפשרים את התפקוד השוטף והתקין שלו. כשאחד האיברים סובל מחולי הוא משפיע על השאר והתוצאה בהעדר אבחון נכון וטיפול מקצועי יכולה להיות טרגית. אז יש שיטות סבתא (3 דפיקות על הרדיו והכל יסתדר), יש את הרפואה המסורתית (מכונאות כללית וחשמל) ויש רפואה מבוססת טכנולוגיות מתקדמות וכאן נכנס המונח דיאגנוסטיקה לרכב.

נתחיל מפירוש המושג- דיאגנוסטיקה היא אבחון. דיאגנוסטיקה לרכב נעשית באמצעות מחשב שמתחבר למערכות הרכב שלכם, ובעצם מאפשרת בחינה של כלל מערכות הבקרה. בין היתר אבחון תקלות במערכת ניהול המנוע, מערכת תיבת ההילוכים האוטומטית, מערכת מיזוג אויר, מערכת התאורה, כריות האוויר, מערכת ה-ABS ומערכת הקודן ברכב.
עם זאת, המחשב לא מצביע על התקלה הספציפית, אלא את הבעיה הכללית במערכת בקרה מסויימת. המשמעות היא שעל מנת להגיע לשורש התקלה, יש צורך גם בידע וניסיון של טכנאי רכב בעל הידע המקצועי הנדרש למיקוד התקלה. אם נניח הפציינט מתלונן על קושי בהתנעת הרכב פלוס ירידה ביכולת ההאצה שלו, קיימות סיבות רבות לתלונה מסוג זה ולמחשב יש את היכולת לנתב את טכנאי הרכב אל גורם התקלה הכללי. משם הוא יצטרך להמשיך ולבדוק באופן ממוקד את הגורם הספציפי. האבחון עוזר באיתור תקלות חשמליות או תקלות מכונאות כללית.

דיאגנוסטיקה בעולם הרכבים החדש

הרכבים של ימינו עברו מהפכה בתחום הפיתוחים הטכנולוגים. אחד הפיתוחים הבולטים הוא ללא ספק התקנת מערכת מחשוב מתוחכמת השולטת ומרכזת את השליטה על כלל מערכות הרכב השונות. לא מדובר פה על מחשב ניהול מנוע הנמצא בשוק זה זמן רב יחסית. עם הזמן וככל שהרכבים השתכללו, נוספו עוד ועוד מחשבים, כגון מחשב גיר, כריות אוויר, מחשב ABS, מחשב תאורה ואפילו מחשב לצמיגים. רכב ממוצע היום מאובזר בכחמישה מערכות ניהול ממוחשבות שונות. על מנת לתת ללקוח את השירות המקצועי ביותר לרכבים אלו, חייב המוסך להתעדכן בכל החידושים בשוק, ולהפעיל אנשי מקצוע בעלי הידע הנדרש להפעלת מערכות אלו במחלקה ייעודית. כך שלמעשה, רוב המערכות ברכב שלכם היום מנוהלות על ידי מחשב. עובדה זו מקשה על מכונאים לאתר בעצמם את התקלה, היות ואלו לא תמיד תקלות שנראות לעין, חשוב להבין שתקלה יכולה להיות קשורה במחשב הרכב עצמו וזו יכולה לפגוע בביצועי הרכב ואף יותר מכך. פגיעה במערכות מסוימות עלולה לסכן את הנוסעים.

במידה וישנו חשד לתקלה במחשב הרכב רצוי לגשת בהקדם לטיפול במוסך במחזיק מחלקת דיאגנוסטיקה לרכב. חשוב לבחור במוסך אשר מעסיק חשמלאי רכב מוסמך ומיומן, אשר מתמחה ספציפית בתחום זה. ניתוח הנתונים יאפשר ברוב המקרים את זיהוי התקלה תוך זמן קצר וככל הנראה ללא טעויות. בכך נחסכים ללקוח/ה זמן, כסף ועוגמת נפש.

מוזמנים להתייעץ איתנו, אנחנו כאן לשירותכם תמיד, מוסך I.C.M

ליצירת קשר לחץ כאן

דילוג לתוכן